вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone płoty drewniane ekspresowo się psują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby płotów z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий